Blog

İSOFF CHALLENGE 2017 Sezonu 28 Mayıs Pazar günü İSOFF Off-Road Parkuru Çiftalan da start alacak ikinci ayağı ile devam ediyor.

2017 İSOFF CHALLENGE 2.Yarışında yeni araçlar, yeni yarışçılar.

İSOFF CHALLENGE 2017 sezonu 28 Mayıs Pazar günü İSOFF Off-Road Parkuru Çiftalan'da start alacak ikinci ayağı ile devam ediyor. 

23 Nisan’da koşulan ilk yarışta, De Toro ile yarışan Tarık Gökbay-Bülent Gültekin Genel Klasmanda 1. olurken, Suzuki Grand Vitara ile Murat Öztiryaki-Mert Öztiryaki 2. ve Jeep Cherokee ile yarışan Tuncay Akbulut-Uğur Tepe 3. olmuşlardı.

Sezonun ilk yarışı, hem yarışçı hem de yarışan araç çeşitliliği açısından keyifli bir başlangıç oldu. Seyirci açısından modifiye 4x4 araçlar, Buggy, DeToro ,Jimny's Ultra 4 ve Can-Am X3 gibi ilgi çekici araçların yarışını izlemek görsel olarak heyecan verirken, yarışçılar artan rekabet ortamında daha heyecanlı ve agresif bir yarış temposu çıkarmaya başladılar.

İSOFF CHALLENGE’da ekipler etap zamanlarına göre tur atlayarak Final'e kadar çıkmak için mücadele edecekler. Sıralama turlarının ardından toplu startla başlayacak yarış 3 etaptan oluşacak. 12 tur sürecek 1. Etapta en iyi zamanları yapan 16 yarışçı bir sonraki etapta start almaya hak kazanacaklar. 10 tur sürecek 2. Etapta sadece en hızlı 8 yarışmacı ekip bir sonraki Final Etabına çıkabilecekler. 8 tur koşulacak Final Etabında da finiş bayrağını ilk gören ve birincilik kupasını kaldıracak ekip belli olacak.

Bu sene İSOFF ,yarışı daha da ilginç hale getirmek ve yarışa katılan ekiplere harcadıkları çabanın ve enerjinin sembolik de olsa bir karşılığını verebilmek için 2017 sezonu sonunda ilk üçe girecek ekiplere para ödülü koydu.

Sene içinde koşulacak 3 yarışla tamamlanacak sezon sonunda, birinciye 10.000 TL, ikinciye 6.000 TL ve üçüncüye 4.000 TL ödül verilecek. Toplamda 20.000 TL dağıtılmış olacak.

2017 İSOFF CHALLENGE’in 3'cü ve son ayağı 19 Kasım 2017 tarihinde koşulacak.

Heyecanlı, çekişmeli ve çok zevkli bir yarışa, 

2017 İSOFF CHALLENGE 2’ye tüm Motor Sporları severleri bekliyoruz.