Blog

İSOFF CHALLENGE 3.AYAK YARIŞI 26 KASIM PAZAR GÜNÜ ÇİFTALAN DA KOŞULACAK.

                                                                                     

 

İSOFF CHALLENGE son yarışında nefesler tutuluyor

    İSOFF CHALLENGE 2017 sezonu 26 Kasım Pazar günü Çiftalan İSOFF Off-Road Parkurunda koşulacak son yarışla tamamlanacak. İlk iki yarışta en yakın puanları toplayan yarışçılar, bu son ayakta sezonun birincilik kupasını alabilmek için mücadele edecekler.

Sezonun ilk yarışları,  hem yarışçı hem de yarışan araç çeşitliliği açısından keyifli bir başlangıç oldu. Seyirci açısından modifiye 4x4 araçlar, buggy’ler, De Toro ve Can Am X3 gibi ilgi çekici araçların yarışını izlemek görsel olarak heyecan verirken, yarışçılar artan rekabet ortamında daha heyecanlı ve agresif bir yarış temposu çıkarmaya başladılar.

 İSOFF CHALLENGE’da ekipler etap zamanlarına göre tur atlayarak Final turuna kadar çıkmak için mücadele edecekler.  Sıralama turlarının ardından toplu startla başlayacak yarış 3 etaptan oluşacak. 12 tur sürecek 1. Etapta en iyi zamanları yapan 16 yarışçı bir sonraki etapta start almaya hak kazanacaklar. 10 tur sürecek 2. Etapta sadece en hızlı 8 yarışmacı ekip bir sonraki Final Etabına çıkabilecekler. 8 tur koşulacak Final Etabında da finiş bayrağını ilk gören ekip bu yarışın birincisi olacak.

İlk iki ayak sonunda puanları birbirine yakın olan yarışçılar, yerlerini korumak ya da rakiplerini geçmek için çaba harcayacaklar. İlk 2 yarışın ardından De Toro ile yarışan Tarık Gökbay 35, Suzuki G. Vitara ile yarışan Murat Öztiryaki 34 puanla en yüksek puanlara sahipler. Onları 24 puanla Grand Cherokee ile start alan Yusuf Yıldız ve 20 puanla başka bir De Toro’lu ekip Nihat Keskin takip ediyor. Bu son ayağın ardından İSOFF Challenge 2017 senesinin birincisi belli olacak.

Bu sene İSOFF yarışı daha da ilginç hale getirmek ve yarışa katılan ekiplere harcadıkları çabanın ve enerjinin sembolik de olsa bir karşılığını verebilmek için 2017 sezonu sonunda ilk üçe girecek ekiplere para ödülü koydu.

Sene içinde koşulacak 3 yarışla tamamlanacak sezon sonunda, birinciye 10.000 TL, ikinciye 6.000 TL ve üçüncüye 4.000 TL ödül verilecek.

Heyecanlı, çekişmeli ve çok zevkli bir yarışa,

2017 İSOFF CHALLENGE 3’e bekliyoruz.

    www.isoff.org.tr

 

* Program

* Kayıt Listesi

* İdari Kontrol Formu

* Teknik Kontrol Formu

* Puan Durumu

* Ek Kurallar

* Ana Ek Kurallar